0 0 0

Nieuwsbrief lente 2026 kids & jongeren

De eerste maanden van het jaar liggen alweer achter ons en binnen Taus Gym is er in die periode weer veel gebeurd. Van evenementen en trainingen tot nieuwe ontwikkelingen binnen de gym en plannen voor de komende maanden. Met het begin van de lente breekt er altijd een periode aan waarin er veel activiteiten plaatsvinden en waarin veel leden toewerken naar nieuwe doelen, examens en trainingen.

In deze nieuwsbrief nemen we je mee in een terugblik op de afgelopen periode, maar kijken we ook vooruit naar wat er nog aankomt. We besteden aandacht aan onder andere FIT Champions, de Taus Gym sokken, de To Good To Go box en praktische zaken zoals vakanties en vrije dagen. Daarnaast lees je meer over de WhatsApp-groepen, de EHBO-training en de Nacht tegen Seksueel Geweld.

Ook delen we informatie over de nieuwe Women Only cursus, het curriculum, de pre-tests en examens en vind je verderop in de nieuwsbrief weer een bijdrage van Merel.

Kortom, genoeg ontwikkelingen en activiteiten om je in deze nieuwsbrief over bij te praten. Lees dus vooral verder om op de hoogte te blijven van alles wat er speelt binnen Taus Gym.

Terugblik winter

De winterperiode van 2026 stond binnen Taus Gym opnieuw in het teken van inzet, ontwikkeling en mooie resultaten. In de afgelopen maanden vonden er verschillende bijzondere momenten plaats, zowel op sportief vlak als binnen de bredere praktijk en opleiding. Zo kijken we in deze terugblik onder andere terug op FIT Champions en de geslaagden van de examens.

Hieronder lees je een overzicht van de belangrijkste momenten uit deze winterperiode.

FIT CHAMPIONS

FIT Champions 2026 was opnieuw een geslaagde editie, waarin deelnemers zichzelf fysiek en mentaal hebben uitgedaagd. Met veel inzet, doorzettingsvermogen en sportiviteit werd het een mooie dag voor iedereen die meedeed. Ook dit jaar is er weer een prachtig bedrag opgehaald voor Spieren voor Spieren.

VEVA en sport & bewegen

Voor Yonder Sport & Bewegen sloten we onlangs een 10-lessenprogramma af met een weerbaarheidsexamen. Diezelfde dag verzorgden we ook voor Yonder Veiligheid & Vakmanschap een workshop zelfverdediging, met de focus op verdedigen tegen dreiging met scherpe voorwerpen. Mooi om te zien dat opleidingen steeds meer investeren in de veiligheid, weerbaarheid en ontwikkeling van hun leerlingen.

Geslaagd!

De afgelopen periode is er weer hard getraind binnen alle groepen. Mooi om te zien hoe leden stappen blijven maken en elkaar blijven motiveren tijdens de trainingen. Gefeliciteerd aan iedereen die geslaagd is en op naar het volgende level.

Taus Gym sokken

De Taus Gym sokken zijn verkrijgbaar. Ze zitten comfortabel tijdens het trainen, maar zijn ook leuk om buiten de lessen te dragen. Inmiddels zijn ze al regelmatig te zien in de gym.

De sokken zijn beschikbaar in zwart en wit, met witte, rode of blauwe bedrukking. In de video hiernaast zie je hoe ze eruitzien tijdens het trainen.

Prijs:
1 paar voor €9,-
3 paar voor €25,-

Bestellen kan via:
het contactformulier

Too good to go box

Op onze hoofdlocatie in Tilburg staat nog steeds de Too Good To Go box. Heb je thuis nog sportspullen liggen die je niet meer gebruikt, maar die nog wel goed zijn? Dan kun je ze in de box leggen, zodat iemand anders er blij mee kan zijn. Denk bijvoorbeeld aan sportkleding, beschermingsmateriaal, bidons of andere trainingsspullen.

Je mag er natuurlijk ook iets uit halen als je zelf nog iets kunt gebruiken. Zo helpen we elkaar en krijgen spullen een mooi tweede leven.

Daarnaast hebben we ook een gevonden voorwerpen box. Daar komen regelmatig bidons, handschoenen, shirts, handdoeken en andere spullen in terecht die na de training blijven liggen. Ben je iets kwijt? Kijk daar dan zeker even in, grote kans dat jouw spullen daar nog op je liggen te wachten.

Zo houden we samen de gym netjes en zorgen we ervoor dat spullen niet onnodig verloren gaan.

Roosterwijziging in Tilburg

Vanaf 4 mei starten de kids en jongeren Krav Maga lessen op maandag in Tilburg iets later dan jullie gewend zijn. De lessen schuiven 15 minuten op, dus check goed de nieuwe tijden.

Kids Krav Maga
18:45 – 19:30

Jongeren Krav Maga
19:30 – 20:15

Zet het meteen even in je agenda, zodat je op maandag gewoon op tijd op de mat staat.

EHBO-cursus

Ook dit jaar organiseren we weer een EHBO-cursus. Tijdens deze cursus leer je wat je kunt doen als iemand geblesseerd raakt of hulp nodig heeft. Handig tijdens het sporten, maar ook in het dagelijks leven.

De cursus bestaat uit twee delen: een e-learning die je thuis kunt volgen en een praktijkmiddag waarin je oefent met de onderdelen uit de cursus.

De praktijkdag vindt plaats op zaterdag 20 juni van 13:00 tot 17:00 uur.

Kosten:
€125,- voor de cursus
€140,- indien je ook een officieel EHBO-diploma van de Koninklijke EHBO wilt ontvangen

Deelname is mogelijk vanaf 14 jaar.

Er is een beperkt aantal plekken beschikbaar. Wil je deelnemen aan de cursus, dan kun je je aanmelden via het contactformulier.

WhatsApp-groepen

Binnen Taus Gym gebruiken we WhatsApp-groepen om snel en duidelijk belangrijke informatie te delen over trainingen, roosters en activiteiten. Zo weet iedereen wat er speelt en blijft het overzichtelijk.

Spelregels WhatsApp-groep Taus Gym
  • De WhatsApp-groep is vooral bedoeld voor berichten van de gym en de instructeurs. Denk aan handige updates, belangrijke mededelingen of info over trainingen en activiteiten.

  • Regelmatig delen we ook video’s van de lessen in de groep. Zo kun je jezelf terugzien, leren van je technieken en je eigen ontwikkeling volgen. Sta je alleen op een video? Dan mag je die natuurlijk zelf delen op social media. Let er wel op dat niet iedereen dat prettig vindt, dus daar houden we samen rekening mee.

  • Heb je zelf een bericht dat echt belangrijk is en met de training of de gym te maken heeft? Dan mag je dat delen in de groep.

  • Ben je een keer afwezig, heb je een persoonlijke vraag of wil je iets apart bespreken? Stuur dan even rechtstreeks een bericht naar de instructeurs. Zo blijft de groep fijn en duidelijk voor iedereen.

We vinden het super dat het in de groepen zo goed gaat en houden het graag zo prettig en overzichtelijk.

Vakantierooster 

De komende maanden zijn er een paar momenten waarop het lesrooster anders kan zijn door vakanties en feestdagen. Soms vallen er dan trainingen uit, dus kijk altijd even in de agenda voordat je naar de training komt.

Tijdens de vakantieperiode mag je meedoen met alle lessen die op het rooster staan, ook als dat normaal niet jouw groep of lestijd is. Dit geldt alleen in de vakantie, niet op losse feestdagen. Misschien leuk om eens een andere les te proberen of een extra training mee te doen.

Meivakantie: 25 april t/m 3 mei

Als er veranderingen in het rooster zijn, laten we dat altijd weten via de agenda en de WhatsApp-groepen.

Women Only Krav Maga cursus

We zijn weer begonnen met het organiseren van de Women Only Krav Maga cursus voor deze periode! Deze cursus is speciaal ontworpen om de weerbaarheid van vrouwen te versterken en maakt deel uit van het Stay Away programma van de IKMF.

A

We begrijpen dat als moeder de

veiligheid van jezelf en je dierbaren je hoogste prioriteit is. Daarom hebben we deze cursus specifiek ontwikkeld om vrouwen te helpen zichzelf te

beschermen, zelfs in de meest

uitdagende situaties, zoals seksuele intimidatie.

A

A

Tijdens de Women Only Krav Maga

cursus leer je praktische zelfverdedigingstechnieken en bouw je zelfvertrouwen op. We besteden ook

veel aandacht aan het herkennen en aangeven van grenzen in verschillende situaties. 

A

A

Gedurende 9 lessen werken we samen aan het vergroten van jouw weerbaarheid en leren we je waardevolle skills voor in het dagelijks leven.

Als moeder begrijp je hoe belangrijk het is dat je kinderen zelfverzekerd en veilig zijn. Daarom nodigen we je uit om jezelf en je dochters aan te melden voor onze gratis proefles op maandag 13 of 20 april 2026. Aanmelden kan via het proeflesformulier.

 

Deze cursus is geschikt voor deelnemers vanaf 14 jaar oud, maar ook jongere meiden zijn van harte welkom voor een gratis proefles om te zien of de cursus geschikt is voor hen.

 

Wil je meer informatie over de cursus of je alvast aanmelden? Neem dan een kijkje op onze Women Only cursus pagina of meld je direct aan via het inschrijfformulier.

 

De cursus zelf vindt plaats van maandag van 4 mei tot en met 6 juli 2026.

 

We kijken ernaar uit om samen met jou deze waardevolle cursus te volbrengen!

Examens

Klaar voor de uitdaging? In mei en juni staan de examens voor de deur! Is jouw doel om het volgende level te bereiken in Krav Maga? Hieronder vind je alle informatie en handige tips om je voor te bereiden.

Pre-test

De pre-test is de perfecte gelegenheid om te zien of je klaar bent voor de examens. Tijdens deze training laat je zien wat je weet en kunt op het gebied van Krav Maga.

 

De pre-test volgt dezelfde opzet als het officiële IKMF-examen en is daarmee een belangrijk onderdeel van je voorbereiding. Na afloop krijg je feedback die je helpt bij je verdere training naar het examen toe.

 

Je kunt je aanmelden voor de pre-test via het contactformulier. Let op! De uiterste inschrijfdatum is 12 april 2026.

 

Wil je meer weten? Klik hier voor alle details.

Datum: zondag 26 april 2026

 

Tijd: tussen 13:00u en 19:00u (max. 2u)

 

Bijdrage: €20,- per level

 

Locatie: Professor Romeinstraat 11a, Tilburg

Examens

Ben je klaar om het volgende level in Krav Maga te bereiken? Om door te gaan naar het volgende level, moet je een officieel IKMF-examen afleggen. Tijdens het examen worden je vaardigheden en kennis intensief getest om te zien waar je staat in Krav Maga.

 

Afhankelijk van je level vindt het examen plaats op onze locatie in Tilburg of landelijk in Almere.

 

Het is verplicht om ingeschreven te staan bij de IKMF bond om het examen af te leggen. Meer informatie hierover vind je op de website van IKMF.

 

Aanmelden voor de examens kan via het contactformulier.

LOKALE EXAMENS: K1/J1, K3/J3 EN K5/J5  

 

Datum: zondag 7 juni 2026

 

Tijd: van 13:00u tot 19:00

 

Kosten: €45,-

 

Locatie: Professor Romeinstraat 11a, Tilburg

 

*Inschrijven kan tot 7 mei 2026

A

LANDELIJKE EXAMENS: K2/J2 EN K4/J4  

 

Datum: zondag 14 juni 2026

 

Tijd: wordt t.z.t bekend gemaakt

 

Kosten: €45,-

 

Locatie: Almere (precieze locatie wordt vermeld op de IKMF website)

 

*Inschrijven kan tot 14 mei 2026

A

COLUMN DIËTIST MEREL COENDERS

Eiwitpoeder

Eiwitpoeders worden door veel mensen gebruikt, maar is het wel nodig? En kun je beter kiezen voor een dierlijke of plantaardige variant?

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Wat zijn eiwitpoeders?


Eiwitten bestaan uit aminozuren, de bouwstenen van je lichaam. Ze leveren energie en ondersteunen de opbouw en het herstel van spieren.

Eiwitten zitten van nature in dierlijke producten zoals vlees, vis en zuivel, maar ook in plantaardige producten zoals noten, peulvruchten en granen.

Tegenwoordig is er een breed assortiment aan eiwitpoeders. Dit zijn voedingssupplementen met een hoog eiwitgehalte, gemaakt door eiwitten uit een bron zoals melk of erwten te onttrekken en te filteren.

‎Eiwitpoeders zijn zowel dierlijk als plantaardig beschikbaar.

Zijn eiwitpoeders nodig?


De meeste volwassenen, inclusief recreatieve sporters, krijgen via hun voeding voldoende eiwitten binnen. Voor hen is een eiwitpoeder niet nodig.

Sommige groepen kunnen echter baat hebben bij extra eiwitten, bijvoorbeeld ouderen, kwetsbare mensen of intensieve sporters die via voeding niet genoeg eiwitten binnenkrijgen.


Er zijn geen aanwijzingen dat een langdurig hogere eiwitinname schadelijk is voor gezonde mensen, maar er is ook geen bewijs dat het extra gezondheidsvoordelen oplevert.

Overmatig eiwitten binnenkrijgen is dus niet nodig.

Plantaardig vs. dierlijk
Dierlijke eiwitpoeders worden vaak gemaakt van wei, caseïne, ei of collageen. Plantaardige poeders komen van bijvoorbeeld erwten, soja, hennep, rijst of pompoenpitten.

Vaak wordt gedacht dat de ‘kwaliteit’ van dierlijke eiwitten hoger is, maar dat klopt niet helemaal. Dierlijke eiwitten bevatten inderdaad alle essentiële aminozuren, de aminozuren die je lichaam zelf niet kan aanmaken.

Niet alle plantaardige eiwitbronnen hebben een compleet aminozuurprofiel, maar sommige wel, zoals soja, hennep en lupine. Daarnaast is het goed mogelijk om verschillende plantaardige bronnen te combineren, zodat je alsnog een compleet aminozuurprofiel krijgt. Bovendien zijn plantaardige eiwitten vaak beter voor zowel je gezondheid als het milieu.

Eiwitpoeders kunnen voor sommige mensen een handige aanvulling zijn op hun voeding, maar voor de meeste mensen zijn ze niet nodig.

Kies je ervoor een poeder te gebruiken, dan is een plantaardige variant met een compleet aminozuurprofiel vaak de beste keuze voor zowel je eigen gezondheid als voor het milieu.

Heb je vragen over jouw eiwitinname of wil je advies dat past bij jouw leefstijl?

Neem contact op via:
06 11263154
info@gewoondietetiek.nl
www.gewoondietetiek.nl


Bedankt voor het lezen van de nieuwsbrief! We hopen je weer te zien bij een van de evenementen en de lessen. Heb je suggesties of vragen? We horen graag van je.

Tot de volgende editie!

 

Met sportieve groet,

 

Team Taus Gym

Auteur Emma de Wolff

Comment
0

Plaats een comment

Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.